Czy nasze konta są bezpieczne?

Masz internetowe konto bankowe? Na pewno co jakiś czas słyszysz niepokojące komunikaty w prasie, Internecie, w telewizji, że ktoś znów skradł dane klientów jakiegoś w banku. Pośpiesznie sprawdzasz czy to przypadkiem nie chodzi o twój bank i oddychasz z ulgą?

Ostatnio jest to bardzo duży problem. Wielu ludzi posiada internetowe kotna bankowe, choć sam problem nie dotyczy posiadaczy tylko tych kont, ale wszystkich klientów takich banków, ponieważ skradzione dane mogą zostać użyte do założenia innych kont i zaciągnięcia kredytów na skradzione dane.

Co rusz po takich wydarzeniach pojawiają się komunikaty co robić, żeby się przed tym ustrzec, ale prawda jest taka, że cyber złodzieje, bo chyba tak należało by ich nazwać są naprawdę sprytni i umieją obchodzić nawet najlepsze bankowe zabezpieczenia.

Niejednokrotnie osoby takie same zatrudniają się w takich bankach, poznają zabezpieczenia, a później już nie mają najmniejszego problemu by złamać hasła i skraść dane. Dlaczego teraz ani nasze dane, ani nasze pieniądze nie są już bezpieczne? Tutaj nie pozostaje już chyba nic innego jak liczyć na szczęście.

Oczywiście można się bawić w zmiany haseł, uważać podczas wypłacania pieniędzy z bankomatu, ale przede wszystkim nie należy bezsensu podawać swoich danych gdzie popadnie. Ostatnio jest modna w sklepach na pytanie klientów o kod pocztowy. I tutaj przestroga dla wszystkich – nie podajemy, zwłaszcza jeżeli w tym czasie płacimy kartą.

Tak naprawdę nie mamy takiego obowiązku. Można też podać fałszywy kod 😉