Filipińczycy – lojalni i sumienni pracownicy z rozsądnymi wymaganiami finansowymi

Rynek pracy cały czas ewoluuje, a Bisar S.A. rozumie te zmiany i nowe potrzeby. Dlatego też firma rozwija się i poszerza o nowe rynki, z których przyjmuje pracowników pod swoje skrzydła. Dzięki współpracy z legalnymi partnerami i zagranicznymi biurami, udaje się pozyskać nowe osoby z Filipin, które mogą pracować w Polsce.

Chłonność polskiego rynku pracy nie zmienia się od miesięcy. Cały czas potrzeba nowych rąk do pracy. W wielu sektorach firmy odczuwają niemałe braki kadrowe. Dlatego też pojawiła się konieczność sprowadzania pracowników spoza granic Polski. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców już w zeszłym roku w swoim raporcie podkreślał, że sprowadzanie na polski rynek zagranicznych pracowników jest potrzebne.

Ze względu na zmieniające się warunki, na rynku pracy konieczne jest otwieranie się na pracowników z coraz to innych państw, a także z innych kontynentów. Takie zmiany rozumie firma Bisar, która we współpracy z doświadczonymi azjatyckimi rekruterami, działającymi na rynku od wielu lat, sprowadza do Polski pracowników z Filipin. Dodatkowo Bisar jest w stałym kontakcie z polskim konsulatem oraz służbami granicznymi, dzięki czemu firmy, które z nami współpracują mają pewność, że osoby sprowadzone do Polski z Filipin są tutaj w pełni legalnie. Ponadto, dzięki współpracy z organami państwowymi, udaje się skrócić czas oczekiwania na przyjazd pracownika z Dalekiego Wschodu.

Bisar S.A. jest pierwszą firmą w Polsce, której udało się uzyskać tzw. Philippine Overseas Employment Administration (w skrócie POEA). Jest to specjalna akredytacja, która potwierdza naszą tożsamość jako pracodawcy. Dzięki niej posiadamy wszystkie zezwolenia na legalne sprowadzanie Filipińczyków do Polski.

Dlaczego akurat Filipińczycy?

Jednym z obszarów, który cały czas potrzebuje nowych ludzi do pracy, jest przemysł budowlany. Zdaniem ekspertów do 2023 roku ma zostać przeznaczone blisko 200 miliardów złotych na poprawę infrastruktury drogowej oraz kolejowej w Polsce. Problemem jest jednak brak odpowiedniej liczby chętnych do pracy. Jak alarmuje raport Zespołu Doradców Gospodarczych TOR „Zatrudnianie cudzoziemców – sytuacja prawna, a potrzeby branży budowlanej” aż 40% firm budowlanych w Polsce ma problemy kadrowe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być pracownicy z Filipin (https://bisar.pl/pracownicy-z-azji/) .

Już w 2018 roku polski rząd negocjował warunki, aby uprościć kwestie sprowadzenia obywateli z Filipin do Polski. „Filipiny delegują ok. 10 mln obywateli, podczas gdy cały kraj liczy ok. 110 mln. Mają to dosyć dobrze rozwiązane, bo koordynują to przez rządowe agencje zatrudnienia. Wybrano Polskę, bo nasz kraj jest im bliski kulturowo, m.in. ze względu na wiarę katolicką” – mówił we wrześniu 2018 roku, w rozmowie z PAP, wiceminister pracy, Stanisław Szwed.

Zgodnie ze słowami ministra aż 10 milionów obywateli Filipin może trafić na europejski i polski rynek pracy. Dla wielu branż, w tym dla wspomnianej branży budowlanej, jest to bardzo dobra informacja, która w znaczącym stopniu może rozwiązać problemy kadrowe. Tym bardziej, że Filipińczycy są tak jak obywatele Ukrainy czy Białorusi narodem bardzo pracowitym, a jednocześnie mają bardzo rozsądne wymagania finansowe. Dodatkowo na Filipinach język angielski jest językiem urzędowym, co w połączeniu z dosyć bliską kulturą do polskiej, ze względu na fakt, że Filipiny są krajem katolickim, daje bardzo dobry efekt. Obywatele tego kraju w szybki sposób powinni się aklimatyzować i asymilować z naszym społeczeństwem. Pracownicy z Filipin, zatrudnieni przez Bisar, najczęściej przyjeżdżają do pracy w Polsce na dłużej. Bardzo chętnie zostają w naszym kraju na lata. W swojej pracy są ponadprzeciętnie zaangażowani. Dokładnie i odpowiedzialnie wykonują swoje obowiązki.

Dotychczas firmy, które przy naszej pomocy zatrudniały Filipińczyków, były zadowolone z ich pracy. Podstawowymi cechami w zachowaniu takich pracowników, była pracowitość, sumienność, a także duża lojalność wobec pracodawców.

Bisar S.A. może pomóc chętnym firmom w wyszkoleniu pracowników z Filipin, aby ułatwić im wejście na polski rynek pracy. Wraz z naszym partnerem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich posiadamy własne centrum szkoleniowe, które jest współfinansowane przez rząd Filipin. Prowadzimy tam wszelakie kursy, które kończą się uzyskaniem przez kandydata certyfikatów uznawanych na całym świecie. Ponadto w ramach działań CSR, bierzemy czynny udział w wielu inicjatywach zapobiegających handlowi ludźmi oraz wspierających Filipińczyków na terenie Polski i Europy.