Jak najlepiej ogrzać halę produkcyjną?

hala

Hale produkcyjne, centra logistyczne, składy materiałów, jak również hangary są obiektami, które bardzo trudno ogrzać, głównie ze względu na ich dużą powierzchnię, jak również wysokość, dużą ilość bram wjazdowych czy śluz transportowych. Rozwiązaniem, które bardzo dobrze się sprawdza w tego rodzaju pomieszczeniach są promienniki podczerwieni, promienniki ciepła.

Obiekty magazynowe, przemysłowe, w których odbywa się produkcja są bardzo trudne w utrzymaniu, jak również wymagające odpowiedniej logistyki w zakresie projektowania instalacji oraz ich wykonywania.

W czasach, gdy mamy do czynienia z często skokowym wzrostem cen surowców, szczególnie dużą uwagę należy przyłożyć do kwestii ogrzewania hal. Projektując instalację i wybierając odpowiedni sposób ogrzewania musimy brać nie tylko koszty początkowe, związane z uruchomieniem instalacji, ale również późniejsze koszty utrzymania, zakupu opału. Nie możemy również zapominać o ekologii. Dużą popularnością cieszą się promienniki podczerwieni.

Czym są promienniki podczerwieni?

Przemysłowe promienniki podczerwieni to urządzenia, których zadaniem jest przetwarzanie energii elektrycznej na ciepło, bez zbędnego pobierania energii. To decentralny system ogrzewania, który nie wymaga przygotowania specjalistycznej instalacji oraz nie wymaga kotłowni, z piecem, źródłem ciepła. Promienniki podczerwieni montuje się do instalacji elektrycznej.

Jakie są zalety promienników podczerwieni?

Promienniki podczerwieni przede wszystkim są urządzeniami, które zapewnią skuteczność ogrzewania. Zaletą ogrzewania promiennikowego jest to, że możemy promienniki ustawiać tam, gdzie jest to konieczne, na posadzce lub wieszając na konstrukcji.

W halach przemysłowych często nie ma konieczności ogrzewania stu procent powierzchni, wystarczy więc skupić się na miejscach, gdzie stale pracują ludzie. W pozostałych częściach wymagana jest taka temperatura, która nie uszkodzi produktów. Promienniki ciepła doskonale wpisują się w taki schemat. Można oczywiście wybrać takie, które mają interesujące nas rozmiary, jak również moc.

Do głównych zalet promienników można zaliczyć:

– prosty montaż,
– łatwość użytkowania,
– różnorodną moc grzewczą,
– łatwość dopasowania promienników do warunków, w których mają pracować,
– wysoką skuteczność i niską awaryjność,
– ekologiczność, bez emisji spalin,
– łatwą możliwość rozbudowy całej instalacji.

Wybierając promienniki podczerwieni sprawimy, że ciepło będzie się rozchodzić równomiernie we wszystkich kierunkach.