Jak ustrzec się przed sprytnym marketingiem?

Reklama jest teraz wszędzie. Po drodze do pracy, w pracy, w domu, w sklepach, w telewizji. Dosłownie wszędzie. Lokowanie produktów to chyba jedna z najlepszy technik, jest bardzo sprytna i podstępna. Niby nie oglądamy reklamy, której zresztą nikt nie lubi, ale podczas oglądania serialu, bo to najczęściej tam występuję, ale także w filmach widzimy różne marki.

Nawet standard, który tam widzimy, meble, ubrania wszystko jest sponsorowane przez różne marki. Możemy sobie nie zdawać z tego sprawy, ale mimo wszystko to pozostaje w naszej pamięci i później w sklepie nawet nieświadomie, nie wiemy dlaczego wybieramy tą rzecz, a nie inną.

Czy można się jakoś przed tym ustrzec?

Możemy stosować przywiązanie do jakiś produktów i ciągle wybierać te same produkty, ale czy to jest możliwe przy tak dużym i tak szybko zmieniającym się rynku? Zresztą chyba każdy lubi od czasu do czasu spróbować coś nowego. Jak stać się świadomym klientem? Najlepiej jest poszukać opinii ludzi na temat ego co chcemy kupić. Śledzić różne fora, rozmawiać ze znajomymi. Najlepiej jest kupować rzeczy, które już u kogoś się sprawdziły.

Dobrze jest mieć jakąś wiedzę na temat produktów które wybieramy. Jeżeli nie jesteśmy specjalistami w jakimś temacie to ciężko byśmy znali wszystkie składniki, ale warto jest wiedzieć czego unikać, a co jest wartościowe. Pamiętajmy, że reklamy mają za zadanie nas zmanipulować, a nie przedstawić nam faktyczny stan.