Jak wybrać dobry program do faktur online?

faktury

Obowiązek wystawiania faktur spoczywa na osobach będących podatnikami VAT. Taki dokument musi mieć ściśle określoną strukturę i trzeba mu także nadać unikalny numer, który umożliwi jego identyfikację. Generowanie dużej ilości faktur może zajmować sporo czasu, dlatego warto szukać rozwiązań, dzięki którym proces ten będzie przebiegał szybciej. A jak wybrać dobry program do faktur online?

Czym powinien się charakteryzować program do faktur online?

Wystawianie faktur online to doskonały sposób na sprawne i bezpieczne procesowanie danych. Odpowiednie oprogramowanie musi być przejrzyste, wygodne w użytkowaniu, bezpieczne i dostępne przez całą dobę. Dobry program do faktur online powinien zawierać:

  • wszystkie możliwe rodzaje faktur
  • profesjonalne szablony z logo firmy
  • szablony w różnych wersjach językowych
  • możliwość fakturowania sprzedaży w różnych walutach
  • funkcję zarządzania projektami i zadaniami

W efekcie firma nie będzie musiała poświęcać czasu na żmudne przygotowywanie dokumentów, a jedyne co trzeba będzie zrobić, to podstawić dane w wybranych rubrykach. W nowoczesnym programie do faktur online można przygotować także dokument z odroczonym terminem płatności.

Program do fakturowania – korzyści dla firmy

Szukając optymalnego programu do fakturowania, warto zwrócić uwagę na szereg praktycznych funkcjonalności. Dużym udogodnieniem będzie możliwość skorzystania z systemu zarządzania relacjami z klientem zintegrowanego z GUS. W dedykowanym CRM-ie przedsiębiorcy znajdą wszystkie ważne dane i historię kontaktów z klientami. Dodatkowo CRM może być zintegrowany z kalendarzem, co znacznie ułatwi organizację pracy i sprawi, że faktury będą przygotowane na czas. Dobry program do faktur online będzie także wyposażony w funkcję szybkiej płatności, za pomocą której klient zapłaci należność jednym kliknięciem. Jeśli klient nie opłaci należności w terminie, to w ramach korzystania z programu przedsiębiorca powinien mieć możliwość zarządzania miękką windykacją i wysyłania wezwań do zapłaty. Zaletą tego rozwiązania jest również integracja z drukarkami fiskalnymi i pełna ochrona danych osobowych.

Gdzie można znaleźć dobry program do faktur online?

Program do fakturowania może znacząco usprawnić pracę działu księgowości w każdej firmie, dlatego warto wybrać dobry i intuicyjny w obsłudze produkt. Ciekawe rozwiązanie zaprezentowano na stronie wfirma.pl, gdzie przedsiębiorcy mogą zapoznać się z funkcjonalnościami innowacyjnego programu do faktur oraz założyć konto testowe. Takie darmowe konto będzie aktywne przez 30 dni. W tym czasie przedsiębiorca wygodnie sprawdzi wszystkie dostępne funkcjonalności i na tej podstawie podejmie decyzję, czy będzie chciał na stałe korzystać z proponowanego produktu.

Program do faktur online to wygodna opcja, dzięki której można skutecznie zautomatyzować fakturowanie, a nawet zintegrować procesy sprzedażowe z platformą Allegro. Ponadto wystawione w ten sposób faktury elektroniczne będą zgodne z normą przyjętą przez Unię Europejską i wdrożoną przez polskie Ministerstwo Finansów.