Już w najbliższą niedzielę – Akademia Kariery w Złotych Tarasach

W niedzielę, 19 maja, w godzinach od 13:00 do 20:00, na poziomie 1 w Złotych Tarasach, odbędzie się kolejna edycja Akademii Kariery na Złotej, czyli spotkań warsztatowych dla osób chcących aktywnie budować swoją pozycję na rynku pracy.

W Złotych Tarasach będzie można uzyskać wskazówki dotyczące udziału w szeroko pojętych procesach rekrutacyjnych, porady z zakresu technik autoprezentacji i budowy wizerunku, jak również porozmawiać z adwokatem o przysługujących wszystkim prawach pracowniczych. Akademia Kariery na Złotej to projekt kierowany m.in. dla studentów i jest formą poznania realiów życia zawodowego, natomiast dla osób starszych i kobiet po okresie urlopu macierzyńskiego, stanowić może eksperckie wsparcie ułatwiające powrót do pracy w zawodzie, bądź zmianę profesji.

Pomysłodawcy projektu pomyśleli również o cudzoziemcach mieszkających w Polsce. Specjalnie dla nich dostępne będą stanowiska z tłumaczami oraz ekspertami, zajmującymi się wszelkiego rodzaju wsparciem administracyjnym ułatwiającym aktywne poszukiwanie zatrudnienia.

– Złote Tarasy udowadniają, że potrafią w pełnym wymiarze wykorzystać potencjał swojej lokalizacji i popularności wśród warszawiaków oraz wielu osób przyjeżdżających do stolicy. Stworzenie projektu edukacyjnego, jakim jest Akademia Kariery – nomen omen – na Złotej, to znakomity pomysł na aktywizację młodych osób – komentuje Robert Abramek, prezes agencji Bisar, rekrutującej cudzoziemców.

Złote Tarasy chcą angażować warszawiaków poprzez organizację aktywności w niedziele niehandlowe, pokazujące, że Złote Tarasy są nie tylko miejscem dogodnych zakupów, ale również miejscem spotkań umożliwiającym nawiązanie nowych kontaktów, zdobycia wiedzy oraz przeżycia wyjątkowych doświadczeń – w myśl hasła „Niedziele spędzamy razem”.

Projekt Akademii Kariery na Złotej będzie trwał do listopada br., a spotkania zaplanowano raz w miesiącu. Najistotniejszym elementem wydarzeń będą wspomniane wcześniej otwarte konsultacje dotyczące rynku pracy, trwające aż siedem godzin – od godz. 13:00 do 20:00 – przy specjalnie do tego celu przygotowanych stoiskach, ulokowanych na placu poziomu pierwszego.

Dwa stanowiska oddane będą do dyspozycji najemców centrum. Będzie to także dobra okazja dla odwiedzających Złote Tarasy, na bliższe poznanie popularnych marek i być może rozpoczęcie kariery w jednej z firm branży modowej, restauracyjnej lub segmentu zdrowie i uroda.

Studencie – wygraj staż!

Akademia Kariery, to nie tylko spotkania i warsztaty. Z myślą o studentach, wspólnie z renomowanymi partnerami, Złote Tarasy ufundowały atrakcyjne, płatne staże. Aby się na nie dostać, należy zaangażować się w projekt z poziomu online oraz wziąć udział w zmaganiach, umożliwiających zdobycie uznania zarówno w oczach kapituły, jak również głosujących internautów.

Organizatorzy programu „Staż na start” czekają na zgłoszenia do końca maja. Studenci rejestrować się mogą na specjalnie dedykowanej stronie www.akademiakarierynazlotej.pl .

– Liczyć się będzie przede wszystkim kreatywność i pomysłowość. Spodziewamy się, że aplikacje studentów chętnych do zdobycia wymarzonej pracy, będą spływały do nas w różnych formach.
W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwią zaawansowane prezentacje, projekty graficzne bądź pomysłowe nagrania video. Jesteśmy pewni, że Akademia Kariery będzie cieszyć się dużą popularnością – deklaruje Michał Musielak, Dyrektor Zarządzający Grupy Arena Tax.

 Partnerami Akademii Kariery na Złotej są: Pracuj.pl, Volvo Trucks, BiC, Arena Tax, Goodyear, Cushman&Wakefield oraz agencja Bisar. Specjalnie dla projektu została stworzona dedykowana strona internetowa: www.akademiakarierynazlotej.pl

Dla wszystkich osób, które zechcą odwiedzić Złote Tarasy w niedziele niehandlowe, kawiarnie i restauracje przygotowały specjalne oferty.