Kabiny prysznicowe w budynku biurowym — dlaczego warto w nie zainwestować?

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom odpowiednich warunków do pracy. Wśród nich wymienia się między innymi zagwarantowanie im właściwej liczby sanitariatów. Jednak w przypadku budynków biurowych nie ma nakazu wyposażenia go w kabiny prysznicowe. Warto jednak zastanowić się nad takim rozwiązaniem, ponieważ oferuje wiele korzyści. Dlaczego warto w nie zainwestować? Podpowiadamy. 

Kabiny prysznicowe w budynku biurowym — komfort dla pracowników

Kabiny sanitarne natryskowe w budynku biurowym przydadzą się szczególnie osobom, które dojeżdżają do pracy np. rowerem. Obecnie wielu pracowników stara się docierać do firmy bez samochodu. Jest to spowodowane troską o środowisko, a także własne zdrowie. Po przybyciu do miejsca pracy byliby wdzięczni, gdyby mogli się odświeżyć.

Dodatkowo wielu pracodawców decyduje się na zorganizowanie strefy relaksu w swojej firmie, na przykład tworzy siłownię. Rozwiązanie to stosowane jest w wielu międzynarodowych korporacjach, ponieważ udowodniono, że ma znaczny wpływ na równowagę psychiczną pracowników. Pozwala im się oderwać od obowiązków zawodowych i jednocześnie chwilę poruszać, co jest szczególnie istotne w przypadku pracy biurowej. Jednak jak wiadomo, wysiłek fizyczny wiąże się z pewnym dyskomfortem. Problem ten rozwiązują kabiny prysznicowe montowane w budynku.

Kabiny prysznicowe — wyposażenie pomieszczenia natryskowego

Kabiny prysznicowe umieszczane są w pomieszczeniach natryskowych. Jeżeli firma decyduje się na ich wykonanie, musi pamiętać, że tego typu konstrukcje muszą spełniać szereg wymagań.

W przypadku firm, które zobligowane są przepisami prawa do posiadania systemu natryskowego, na każdych ośmiu pracowników jednej zmiany musi przypadać minimum jedna kabina. Z kolei w miejscach, gdzie występuje zagrożenie kontaktem z trującymi lub zakaźnymi substancjami, wówczas jest to jedna kabina na pięciu pracowników. Wytyczne obejmują również rodzaj zastosowanych materiałów — muszą być między innymi odporne na działanie wody.