Kim jest doradca kredytowy?

finanse domowe

finanse domoweChcąc uzyskać kredyt hipoteczny, przede wszystkim musimy się skupić na tym, aby posiadać zdolność kredytową oraz wkład własny, którym może być gotówka, działka, inna nieruchomość. Rynek kredytów hipotecznych nie jest rynkiem łatwym, same kredyty mogą się od siebie znacząco różnić, dlatego nad zaciągnięciem zobowiązania trzeba się dobrze zastanowić. Ważną kwestią jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego, który na podstawie analizy naszej zdolności, zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

Posiadanie zdolności kredytowej oraz wkładu własnego, to dwie najważniejsze kwestie, które zdecydują o tym, czy uzyskamy kredyt hipoteczny. Musimy pamiętać, że taki rodzaj zobowiązania możemy przeznaczyć nie tylko na zakup mieszkania czy kupno domu, ale również na zakup działki, budowę domu od podstaw, remont domu.

Oferta kredytów hipotecznych jest bardzo szeroka, dlatego zdecydowanie warto wybrać kredyt, który będzie ściśle dopasowany do naszych potrzeb. Jeżeli nie mamy wiedzy i doświadczenia, warto skorzystać z pomocy specjalisty, którym jest doradca kredytowy. Z jednej strony to może być pracownik banku, z drugiej – pośredni, który prowadzi zewnętrzną firmę, agencję kredytową.

Kim jest doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to osoba, która bardzo dobrze orientuje się w ofercie kredytowej banków komercyjnych. Z jednej strony może to być osoba, która jest delegowana ze strony banku, aby doradzać klientom rozwiązania finansowe. Drugie rozwiązanie to pośrednik, który prowadzi np. multiagencję finansową, oferującą kredyty i ubezpieczenia.

Jakie są zalety korzystania z pomocy doradcy kredytowego?

Przede wszystkim doradca kredytowy jest specjalistą, który jest na bieżąco i doskonale orientuje się w ofercie wszystkich komercyjnych banków. To bardzo duży plus, gdyż będziemy mieli pewność, że po analizie dokumentów doradca zaproponuje kilka ofert, które będą najbardziej dopasowane do naszych potrzeb.

Kredyt hipoteczny to wiele elementów, na które trzeba zwrócić uwagę. Chodzi nie tylko o wysokość, ale również okres kredytowania, rodzaj rat, oprocentowanie, ubezpieczenie.

Dzięki doradcy wybierzemy taki rodzaj kredytu, dzięki któremu swobodnie zbudujemy dom lub wykończymy mieszkanie, a wysokość rat nie będzie dla nas zbyt dużym obciążeniem. Dodatkowo doradca pomoże wybrać odpowiedni rodzaj ubezpieczenia, które w przypadku długoterminowych zobowiązań finansowych jest gwarancją bezpieczeństwa.

Zdecydowanie warto korzystać z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego.