Potrzebujesz analizy swot dla swojej firmy? Sprawdź jakie to proste!

Nie wiesz jak zrobić analizę swot a jest ci to potrzebne dla swojej firmy? Nie czekaj przekonaj się jakie to proste. Na początek musisz wiedzieć co oznacza analiza swot.

S – oznacza to mocne strony przedsiębiorstwa, które są przewagą wobec wszechobecnej konkurencji.

W – słabe strony organizacji, które będą w fasie początkowej jak i rozwojowej hamować dynamikę rozwoju firmy.

O – są to szanse, które przy korzystnym uwarunkowaniu pomogą wpłynąć pozytywnie na rozwój firmy.

T – zagrożenia, czyli czynniki, które na dzień dzisiejszy nie przeszkadzają ci w funkcjonowaniu twojej firmy, ale w przyszłości mogą stanowić dla niej poważne zagrożenie lub osłabić jej rozwój.

Dzięki przeprowadzeniu tej analizy przedsiębiorca ma wyraźny zarys swojej działalności jej możliwości, szans i zagrożeń. Jest to ułatwienie dla przedsiębiorcy w czasie zakładania działalności jak i jej wieloletniego prowadzenia. Na górze strony zamieść profil działalności czyli konkretny zarys czym dana firma będzie się zajmować, a następnie podziel stronę na cztery części i nazwij według wyżej wymienionych oznaczeń.

Do zagrożeń możemy zaliczyć małą znajomość przez klientów, silna konkurencja i agresywna działalności konkurencji. Do szans można dodać planowanie rozbudowy firmy, zwiększenie jej asortymentu i grupy klientów. Natomiast do mocnych stron można dołączać: zróżnicowane ceny, profesjonalna obsługa. Najważniejsze aby było to robione rzetelnie.