Ubezpiecz kredyt hipoteczny

Gdy decydujemy się na wzięcie kredytu hipotecznego musimy pamiętać o tym, że bank będzie wymagał od nas ubezpieczenia. Tak naprawdę jest to głównie zabezpieczenie dla samego banku, ale również i dla nas.

Często, gdy mamy już własne mieszkanie szkoda nam wydawać dodatkowe pieniądze na jego ubezpieczenie i po spłaceniu kredytu rezygnujemy z dalszego ubezpieczenia co ogólnie jest błędem, bo ubezpieczenie nie jest drogie, a w razie jakiegoś wypadku, zalania – wiadomo przypadki chodzą po ludziach – dostaniemy odszkodowanie i nie będziemy musieli nagle, z własnej kieszeni wydawać większej kwoty.

W banku podczas podpisywania umowy kredytowej zostanie nam przedstawionych wiele rodzajów ubezpieczeń. Po pierwsze należy dowiedzieć się, które z nich są obowiązkowe, a które dodatkowe. Na początek warto skupić się na tych obowiązkowych, a jeżeli naprawdę nie mamy za wielu funduszy to tylko na tych ubezpieczeniach poprzestać. Należy też pamiętać, że banki często mają podpisane umowy z tylko jednym towarzystwem ubezpieczeniowym, a niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że możemy się sami ubezpieczyć, a dokładnie możemy sami ubezpieczyć nabywaną przez nas nieruchomość.

Warto wysłuchać oferty banku, może akurat mają jakąś naprawdę ciekawą opcję, ale jeżeli chcemy zaoszczędzić warto samemu przejść się po różnych ubezpieczalniach i dopytać jak by to miało wyglądać, jakie oferują warunki. Jeżeli chcemy skorzystać z więcej niż jednego ubezpieczenia warto dopytać o zniżki. Nie warto od razu się decydować. Najlepiej wszystko na spokojnie przemyśleć, poczytać w Internecie, podpytać znajomych, zwłaszcza jeżeli mamy w swoim otoczeniu kogoś z branży lub po prostu kogoś kto ma duże doświadczenie w tym temacie.