Zatrudnianie pracowników

Pracodawca, który zatrudnia pracowników, ma dodatkowe ręce do pracy, ale również bierze na siebie dodatkowe obowiązki i nimi związane. Chodzi oczywiście o wypłacanie im wypracowanych przez nich pieniędzy. 

Jeśli zatrudnia się ich na umowę, trzeba płacić obowiązkowe składki. Pracownik zgadzając się na pracę w danym przedsiębiorstwie czy firmie, sprzedaje swój czas i umiejętności pracodawcy. Trzeba pamiętać, że pracownicy też są tylko ludźmi i nie zawsze wszystko mogą wykonać. Z drugiej jednak strony pracodawca może oczekiwać, że będzie on się rozwijał i uzyska nowe umiejętności.

W dzisiejszych czasach modne są tak zwane umowy śmieciowe. Odróżnia je rodzaj składek, płaconych za pracownika różnym instytucjom państwowym. Pracodawca ponosi mniejsze koszty kiedy nie da umowy o pracę swoim ludziom, a jedynie zapewni im oficjalny zarobek. Część z tych zaoszczędzonych pieniędzy dawało jakąś nadzieję, że pracownik dostanie pieniądze na starość w ramach emerytury.

Większość młodych nawet się nie łudzi, że dostanie jakąkolwiek emeryturę. Można zarobić więcej i na własną rękę zaoszczędzić sobie pieniądze. Każdy młody człowiek niezależnie od tego na jaką umowę jest zatrudniony i czy w ogóle, każdy powinien umieć oszczędzać na prywatną emeryturę. Pieniądze odkładane w małych kwotach przez czterdzieści lat stworzą poważny kapitał, który będzie stanowił dobre zabezpieczenie na przyszłość.

Co ważniejsze, nawet jeśli się nie dożyje emerytury, to te pieniądze nie przepadają, a stanowią zabezpieczenie dla rodziny w formie spadku.