Filip Aryanowicz o leasingu pracowników oraz outsourcingu procesu rekrutacji

rekrutacja pracowników ze wschodu

Nie da się ukryć, że na polskim rynku trwa walka o pracowników, aby zapewnić ciągłości procesów produkcyjnych. Największe polskie przedsiębiorstwa borykają się z brakami kadrowymi. Na polskim rynku pracy brakuje wciąż wielu fachowców, ale nie mniejsze zapotrzebowanie na pracowników jest na najbardziej podstawowych stanowiskach.  

Spółka Bisar (https://bisar.pl/o-nas/), sprowadzając pracowników z Ukrainy oraz Mołdawii, pozwala rosnąć polskim przedsiębiorcom. Największymi klientami Bisar są firmy z branży przetwórczej, logistycznej oraz e-commerce. Agencja na zlecenie takich spółek jak Scania, Panttoni, LPP, Michelin, Graal, czy Vive rekrutuje pracowników ze wschodu dzięki dobrze rozwiniętej sieci biur. Należy tu wymienić np. Lwów, Odessę, Kijów oraz Kiszyniów.

Ponieważ Bisar dostarcza pracowników nie tylko na rynek polski, ale również do innych krajów Europy Zachodniej, rekruterzy zgłębiają nowe obszary, m.in. bliską nam Białoruś, ale także dalekie, azjatyckie państwa, jak Nepal, Bangladesz, Wietnam i Filipiny.

Zobacz także:
https://centu.pl/filip-aryanowicz-wynajem-pracownikow-ze-wschodu-dla-kogo/
https://thanks.com.pl/filip-aryanowicz-polska-jako-miejsce-docelowe-dla-cudzoziemcow-szukajacych-pracy/

Bisar rekrutację opiera o nowoczesny system CRM, dzięki któremu buduje relacje ze swymi klientami oraz automatyzuje proces HR.  System odpowiednio segmentuje pracowników i pomaga ekspertom Bisar opanować wszystkie procesy u klienta, obsadzając niezbędne stanowiska. Bisar dba o wszelkie formalności związane z pobytem cudzoziemców, ich zakwaterowanie czy o obsługę prawną i kadrowo-płacową.

Gdzie szukać pracowników z Ukrainy?

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zatrudnianie pracowników z Ukrainy. Polscy pracownicy niestety nie zawsze chcą podejmować się niektórych prac, z kolei pracownicy z Ukrainy są nie tylko bardziej chętni do trudnych prac, ale również często bardziej sumienni i wydajni. Zatrudnienie Ukraińców to również mniejsze koszty pracodawcy, dzięki czemu kondycja firmy ulega poprawie.

Jak znaleźć pracowników z Ukrainy?

Zwiększający się popyt na zatrudnienie Ukraińców powoduje wzrost szarej strefy zajmującej się obiegiem fałszywych dokumentów. W związku z powyższym cześć pracodawców rekrutujących pracowników z Ukrainy nie jest w stanie dokonać prawidłowej weryfikacji dokumentów. Aby korzystanie z usług cudzoziemców przyniosło oczekiwane korzyści, trzeba podejść z dokładną starannością do zagadnienia jakim jest rekrutacja pracowników z Ukrainy. Gdzie zatem szukać pracowników z Ukrainy? Czy dodanie w internecie ogłoszenia o tytule „praca dla Ukraińców” wystarczy? Lepszym rozwiązaniem będzie z pewnością skorzystanie z usług oferowanych przez agencje, które profesjonalnie zajmują się rekrutacją pracowników z Ukrainy.

Skuteczna rekrutacja pracowników z Ukrainy kluczem do sukcesu

W momencie, kiedy chcemy zatrudnić większą liczbę pracowników, np. do wykonywania prac sezonowych, warto skorzystać w usług agencji pracy. Podmioty te posiadają ogromne bazy fachowców z wielu różnych branż – znajdują się w nich również m.in. sezonowi pracownicy z Ukrainy. Agencja posiada bardzo rozbudowane systemy weryfikacji pracowników, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że kandydaci spełnią Twoje wymagania. Dzięki doskonałej organizacji pracy agencji pracownicy z Ukrainy są coraz chętniej zatrudniani przez polskie firmy. To właśnie dzięki agencjom pośrednictwa pracy takim jak Bisar pracodawca ma gwarancję, że zatrudni kompetentnego pracownika, który będzie rzetelnie wykonywał swoją pracę.

Pracownicy z Ukrainy – Agencja

Regularna współpraca z agencjami pośrednictwa pracy daje wiele korzyści zarówno pracodawcom, jak również pracownikom ze Wschodu. Agencja szybko i bezproblemowo jest w stanie dostarczyć przedsiębiorcy odpowiednią liczbę pracowników – nawet w przypadku koniecznego zastępstwa. Z pomocą agencji rekrutacja pracowników z Ukrainy jest niezwykle prosta i o wiele bardziej komfortowa niż szukanie siły roboczej na własną rękę. Nie ma również roboty papierkowej i formalności. Będzie to o wiele bardziej skuteczny sposób na znalezienie właściwych kandydatów do pracy niż chociażby zamieszczenie ogłoszenia „praca dla Ukraińców” na portalach ogłoszeniowych.

Filip Aryanowicz o rozwoju firm outsourcingowych

Outsourcing procesów i usług to popularna metoda wykorzystywana w zarządzaniu wielu firm, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Dlatego firmy outsourcingowe, takie jak Bisar, wciąż stanowią jeden z prężniej rozwijających się sektorów. Znalezienie pracowników odpowiadających naszym potrzebom to tylko wierzchołek całej góry lodowej. W procesach zatrudnienia firmy zmuszone są często do prowadzenia wielu niezbędnych szkoleń, oddelegowywania pracowników z dłuższym stażem pracy i większym doświadczeniem do nadzoru nad nowo zatrudnionymi, co generuje dodatkowy czas i powoduje obniżenie wydajności przedsiębiorstwa. Podstawą są profesjonaliści i bardzo dobry (skuteczny) zespół.

Bardzo ważne jest też doświadczenie kluczowych pracowników i kadry zarządzającej. Tylko takie czynniki pozwalają szybko reagować na potrzeby klientów w bardzo dynamicznej branży. Właśnie z doświadczenia wiemy, że w outsourcingu rekrutacji najbardziej sprawdza się wieloletni model współpracy, gdzie doświadczeni rekruterzy, poza tym, że wypracują model rekrutacji przystosowany do zmieniających się realiów rynku pracy, dodatkowo budują solidną markę przedsiębiorcy.

Outsourcing pracowników z Ukrainy

Polscy pracodawcy coraz chętniej zatrudniają pracowników ze Wschodu w oparciu o outsourcing pracowniczy. Czym jest to pojęcie i dlaczego ta usługa jest tak bardzo popularna?

Czym jest outsourcing pracowników ze Wschodu?

Outsourcing polega na wyodrębnieniu ze struktury przedsiębiorstwa konkretnych zadań, by przekazać je podmiotom zewnętrznym. Outsourcing pracowniczy związany jest z przeniesieniem pracowników od jednego do drugiego pracodawcy. Jest to narzędzie, które wykorzystywane jest między innymi do zmniejszenia liczby etatów z przedsiębiorstwie lub do przeniesienia obsługi kadrowo-płacowej na podmiot zewnętrzny. W ramach outsourcingu pracowniczego Bisar zajmuje się między innymi rekrutacją pracowników ze Wschodu. Pilnujemy również ważności badań lekarskich, organizujemy briefingi dotyczące bezpieczeństwa, organizujemy transport pracowników i zakwaterowanie pracowników z Ukrainy. Agencja dba również o obsługę kadrowo-płacową.

Praca dla Ukraińców – Warszawa i outsourcing

Wielu pracodawców boi się formalności i zamieszania, które związane będzie z pracą dla Ukraińców. Warszawa to jedno miejsc, gdzie mamy swoją placówkę – zapraszamy, rozwiejemy wszelkie Państwa wątpliwości, jeśli chodzi o zatrudnianie pracowników z Ukrainy. Warszawa to oczywiście nie jedyne miast, gdzie mamy swój oddział – zapraszamy także do Gdańska, Gorzowa i Olsztyna. Zajmujemy się profesjonalną rekrutacją pracowników ze Wschodu – możemy prowadzić nawet kilka rekrutacji naraz, by pozyskać dla Klientów całe zespoły pracowników.

Pracownicy ze Wschodu – zatrudnienie

Znajdujemy najlepszych kandydatów, przygotowujemy dokumenty umożliwiające legalną pracę i pobyt pracownikom z Ukrainy. Agencja może przejąć całe procesy produkcyjne lub operacyjne w przedsiębiorstwie Klienta i będzie w 100% nadzorować ich efekty. Każdemu klientowi przydzielimy koordynatora, który będzie odpowiedzialny nie tylko za komunikację i opiekę pracowniczą, ale również będzie nadzorować projekt i zajmie się logistyką. Jeśli Klient potrzebuje więcej niż 50 pracowników ze Wschodu planujemy dedykowanego pracownika na stałe w firmie Klienta, który będzie monitorował bieżące potrzeby przedsiębiorstwa dotyczące kadry.

Pracownicy z Ukrainy? Agencja pracy i outsourcing

Outsourcing pracowniczy pozwala naszym Klientom na zwiększenie skuteczności funkcjonowania firm. Profesjonalna obsługa kadrowa i HR to znaczna redukcja kosztów działalności i znaczne zmniejszenie ryzyka operacyjnego. Pracownicy ze Wschodu rekrutowani przez Bisar to specjaliści, którym warto zaufać. Posiadają wszystkie niezbędne kwalifikacje oraz duże doświadczenie. Dla utrzymania firmy w dobrej kondycji i zapewnienia ciągłości rozwoju prędzej czy później niezbędni będą pracownicy z Ukrainy. Agencja pomoże znaleźć tych najlepszych – outsourcing pracowniczy to jeden z najlepszych sposobów na uzupełnienie braków kadrowych.


Filip Aryanowicz, wiceprezes zarządu w firmie Bisar

Bisar Sp. z o.o. to ogólnopolska agencja pracy o międzynarodowym zasięgu, specjalizująca  się w usługach rekrutacyjnych, outsourcingu,  logistyce zasobów ludzkich i formalnościach kadrowo-podatkowych.