Filip Aryanowicz o leasingu pracowników oraz outsourcingu procesu rekrutacji

rekrutacja pracowników ze wschodu

Nie da się ukryć, że na polskim rynku trwa walka o pracowników, aby zapewnić ciągłości procesów produkcyjnych. Największe polskie przedsiębiorstwa borykają się z brakami kadrowymi. Na polskim rynku pracy brakuje wciąż wielu fachowców, ale nie mniejsze zapotrzebowanie na pracowników jest na najbardziej podstawowych stanowiskach.  

Spółka Bisar, sprowadzając pracowników z Ukrainy oraz Mołdawii, pozwala rosnąć polskim przedsiębiorcom. Największymi klientami Bisar są firmy z branży przetwórczej, logistycznej oraz e-commerce. Agencja na zlecenie takich spółek jak Scania, Panttoni, LPP, Michelin, Graal, czy Vive rekrutuje pracowników ze wschodu dzięki dobrze rozwiniętej sieci biur. Należy tu wymienić np. Lwów, Odessę, Kijów oraz Kiszyniów.

Ponieważ Bisar dostarcza pracowników nie tylko na rynek polski, ale również do innych krajów Europy Zachodniej, rekruterzy zgłębiają nowe obszary, m.in. bliską nam Białoruś, ale także dalekie, azjatyckie państwa, jak Nepal, Bangladesz, Wietnam i Filipiny.

Bisar rekrutację opiera o nowoczesny system CRM, dzięki któremu buduje relacje ze swymi klientami oraz automatyzuje proces HR.  System odpowiednio segmentuje pracowników i pomaga ekspertom Bisar opanować wszystkie procesy u klienta, obsadzając niezbędne stanowiska. Bisar dba o wszelkie formalności związane z pobytem cudzoziemców, ich zakwaterowanie czy o obsługę prawną i kadrowo-płacową.

Outsourcing procesów i usług to popularna metoda wykorzystywana w zarządzaniu wielu firm, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Dlatego firmy outsourcingowe, takie jak Bisar, wciąż stanowią jeden z prężniej rozwijających się sektorów. Znalezienie pracowników odpowiadających naszym potrzebom to tylko wierzchołek całej góry lodowej. W procesach zatrudnienia firmy zmuszone są często do prowadzenia wielu niezbędnych szkoleń, oddelegowywania pracowników z dłuższym stażem pracy i większym doświadczeniem do nadzoru nad nowo zatrudnionymi, co generuje dodatkowy czas i powoduje obniżenie wydajności przedsiębiorstwa. Podstawą są profesjonaliści i bardzo dobry (skuteczny) zespół.

Bardzo ważne jest też doświadczenie kluczowych pracowników i kadry zarządzającej. Tylko takie czynniki pozwalają szybko reagować na potrzeby klientów w bardzo dynamicznej branży. Właśnie z doświadczenia wiemy, że w outsourcingu rekrutacji najbardziej sprawdza się wieloletni model współpracy, gdzie doświadczeni rekruterzy, poza tym, że wypracują model rekrutacji przystosowany do zmieniających się realiów rynku pracy, dodatkowo budują solidną markę przedsiębiorcy.


Filip Aryanowicz, wiceprezes zarządu w firmie Bisar

Bisar Sp. z o.o. to ogólnopolska agencja pracy o międzynarodowym zasięgu, specjalizująca  się w usługach rekrutacyjnych, outsourcingu,  logistyce zasobów ludzkich i formalnościach kadrowo-podatkowych.