Jaka wielkość stróżówki będzie odpowiednia?

 

Wybierając stróżówkę, przede wszystkim powinniśmy się kierować jej jakością, a także rodzajem konstrukcji. Dobrej klasy stróżówka umożliwi swobodne kontrolowanie terenu, monitorowanie obiektu, jak również będzie odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Gotowa, modułowa stróżówka to także inwestycja w bezpieczeństwo firmy.


Dbanie o bezpieczeństwo firmy to jedna z najważniejszych rzeczy, na którą uwagę powinien zwrócić przedsiębiorca. Rozwiązania są oczywiście różnorodne, wśród najważniejszych można wymienić kompleksowy monitoring, alarmy wewnętrzne i zewnętrzne, czujniki ruchu, czytniki dostępu czy współpracę z wyspecjalizowanymi agencjami ochrony.

Aby pracownik ochrony, zwłaszcza ten, który pełni swoją funkcję na zewnątrz, mógł swobodnie wykonywać obowiązki, niezbędna jest stróżówka. Takie wyposażenie zakupimy w firmie https://panelsystem.pl/.

Dlaczego warto mieć stróżówkę?

Przede wszystkim stróżówki są podstawowym wyposażeniem każdej firmy, której zależy na tym, aby skutecznie ochraniać wjazd i wejście do zakładu pracy, prowadzić monitoring, jak również ewidencję pracowników i pojazdów. Funkcja prewencyjno-kontrola na pewno odstraszy ewentualnych złodziei i sprawi, że obiekt będzie lepiej zabezpieczony.

Dodatkowo w stróżówce:

– jest możliwość zainstalowania sterowania urządzeń do kontroli kamer, alarmów, oświetlenia,
– można swobodnie prowadzić kontrolę produktów, które opuszczają zakład,
– można przygotowywać niezbędną dokumentację dla klientów czy dostawców.

Jak wybrać stróżówkę?

Stróżówka może stanąć praktycznie w dowolnym miejscu na placu, niemniej jednak najczęściej jest stawiana blisko wejścia do firmy, ewentualnie w pobliżu wjazdu, bramy. Takie posadowienie stróżówki ma zasadnicze znaczenie i sprawi, że praca będzie wygodniejsza.

Zobacz także: https://loging.com.pl/czym-powinna-sie-charakteryzowac-dobrej-jakosci-strozowka/

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim:

– dopasowanie rozmiaru stróżówki do ilości wyposażenia,
– stabilność konstrukcji,
– odporność konstrukcji na uszkodzenia mechaniczne oraz przewracanie się,
– odpowiednią ilość przeszkleń, najlepiej z każdej strony,
– możliwość montażu niezbędnych instalacji,
– możliwość montażu wszystkich niezbędnych urządzeń kontrolnych,
– estetykę wykonania.

Stróżówka na pewno jest takim rozwiązaniem, które pozwoli na skuteczniejszą ochronę firmy. Przebywający w niej pracownik będzie w odpowiedni sposób zabezpieczony przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Będzie miał także możliwość kontroli placu.