Wycieczka firmowa do Grecji – 5 miejsc, w które warto pojechać!

firmowe wycieczki

Coraz częstszym sposobem na ciekawe integracje w firmach są wyjazdy zagraniczne. Z tego powodu pracodawcy decydują się na nietuzinkowe destynacje, znane z historii, zabytków czy nawet jedzenia. Jedną z nich jest Grecja. Poznajmy 5 miejsc, do których warto tam pojechać.

Ateny – stolica Grecji jest pełna zabytków

Będąc w Grecji koniecznie trzeba odwiedzić stolicę tego kraju. Punktem obowiązkowym zwiedzania Aten jest Akropol – antyczne ruiny usytuowane na wzgórzu. Najpopularniejszą budowlą jest świątynia Partenon poświęcona bogini Atenie. Warto zobaczyć również inne obiekty znajdujące się w Akropolis, m.in. Erechtejon ze sławnymi kariatydami, Propyleje czy Teatr Dionizosa. U stóp Akropolu znajduje się Plaka – najstarsza dzielnica Aten z XVIII-wiecznymi kamienicami. Na stronie https://www.traveligo.pl/ można znaleźć jeszcze więcej informacji.

Zobacz także: https://www.informatorspozywczy.pl/jakie-sa-zasady-diety-srodziemnomorskiej/

Santoríni – urokliwe białe domki i piękne zachody słońca

Santoríni jest wyspą wulkaniczną należącą do archipelagu Cykladów na Morzu Egejskim. Oryginalny kształt tej niewielkiej wysepki, pełnej poszarpanych i malowniczych klifów, jest wynikiem wybuchu wulkanu, który miał miejsce ok. 1600 r. p.n.e. Surowość krajobrazu oraz intensywny błękit morza łączy się tutaj z uspokajającymi, niezwykle urokliwymi białymi wioskami.

Rodos – słońce przez 300 dni w roku

Wyspa Rodos – należąca do archipelagu Dodekanez – była nazywana przez starożytnych Greków „wyspą boga Heliosa”. Dlaczego? Szacuje się, że przez około 300 dni w roku świeci tu słońce. Wyspa – ze względu na piękne plaże, błękitne, przejrzyste morze oraz cudowną pogodę – jest odwiedzana przez rzesze urlopowiczów, a wakacje są do tego idealnym momentem.

Zakynthos i kultowa Zatoka Wraku

Zakynthos to bardzo barwna wyspa wchodząca w skład archipelagu Wsyp Jońskich. Najsłynniejszym miejscem na wyspie jest Zatoka Wraku. Na tej jednej z najpiękniejszych plaż Grecji znajduje się stary statek. Warto zarówno wpłynąć do zatoki statkiem, jak i spojrzeć na plażę z urwiska.

Kreta pełna zabytków i atrakcji

Wakacje w Grecji nie mogą obyć się bez słonecznej pogody, górsko-morskich krajobrazów, lazurowego morza, a także plaż ciągnących się na ponad tysiąc kilometrów i zabytków z kilku epok. Mowa oczywiście o Krecie, czyli o największej z greckich wysp. Będąc na Krecie, warto zobaczyć pałac w Knossos, zwany również labiryntem Minotaura, który według mitologii był zbudowany przez Dedala. Ruiny tej budowli to jeden z ważniejszych zabytków kultury minojskiej.