Jak zarabiać dodatkowo pieniądze, pracując na etacie?

Dodatkowy zarobek jest zawsze świetnym wsparciem w sytuacji, gdy zwiększają się nasze codzienne wydatki. A jeśli jeszcze dodamy do tego możliwości czerpania pasywnego dochodu z tytułu zarządzania nieruchomością, można powiedzieć o prawdziwym szczęściu.

Praca na etacie jest dla wielu osób życiowym celem, ma się wtedy regularne dochody i stałe godziny pracy, bez konieczności poświęcania życia prywatnego po godzinach, co często ma miejsce w trybie pracy tzw. „wolnych strzelców”. Skutecznym sposobem na poszerzenie dotychczasowego dochodu, pozyskiwanego z tytułu wykonywania pracy zawodowej jest flip nieruchomości. Jeśli znajdujemy się w sytuacji, gdy konieczne będzie szukanie jeszcze dodatkowego zajęcia w celu dorobienia, warto rozważyć ewentualność skorzystania z slipingu, czyli wynajmu lub sprzedaży wcześniej zakupionego mieszkania. Takie rozwiązanie coraz większą popularność zdobywa wśród ludzi, którzy dosyć mają pracowania po 12 godzin na dobę, aby tylko spłacić zaciągnięte wcześniej kredyty oraz inne zobowiązania. Flip mieszkaniowy sprawi, że nieruchomość sama w sobie zarabiać będzie na nasze potrzeby.

Etat to jeszcze nie wszystko

Nie każdemu spada przysłowiowa gwiazdka z nieba w postaci odziedziczonego mieszkania po kimś z przodków. Ale to jeszcze nie stawia nas na przegranej pozycji. W sieci znaleźć można wiele ofert tanich mieszkań na sprzedaż w formie przetargów. Okazuje się, że możemy kupić małe mieszkanka za grosze. Sprawne ich wyremontowanie i doprowadzenie do stanu używalności sprawi, że będzie można przekazać je na wynajem tymczasowy lub sprzedaż za sumę wielokrotnie większą od tej, za którą owo mieszkanko nabyliśmy. Na tym właśnie polega profesjonalny fliping. Pomyślmy teraz, jeśli z tytułu pracy na etacie otrzymujemy około 2000 złotych netto i dodamy do tego miesięczną stawkę z tytułu flipu mieszkaniowego, powiedzmy, w formie kawalerki, za którą inkasujemy około 1500 złotych miesięcznie – mamy wynik 3500 złotych, co daje prawie dwukrotność naszej wypłaty! Czy kogoś trzeba jeszcze przekonywać do tego, że sliping jest w pełni dochodowym przedsięwzięciem?


Dowiedz się więcej o:  flipowanie i handel nieruchomościami na rynku pierwotnym


Kto pomoże nam się odważyć na fliping mieszkania?

Jeśli nie mieliście jeszcze do czynienia z flipingiem mieszkań w praktyce, możecie czuć się nieco niepewnie, ale to normalne. Początkowe przerażenie szybko ustępuje, jeśli zaczerpniemy wiedzę od osób, które w temacie flipu realizują się już od dłuższego czasu. Każdy z nas ma pośród znajomych chociaż jednego flipera, mało tego, w wielu przypadkach nawet tego nie podejrzewamy. Fliperzy w trosce o anonimowość i dyskrecję, wolną nie wychylać się oficjalnie na różnorodnych forach, tym bardziej w sytuacjach, gdy nagminnie szukają sposobów, by płacone podatki od nieruchomości były jak najniższe. Zaufanej osoby warto zawsze wysłuchać.

Otrzymamy od niej wskazówki:

  • jak wybrać wartościową nieruchomość
  • jak rozsądnie określić cenę, za którą będziemy chcieli kupić mieszkanie
  • czy warto kupić mieszkanie do remontu
  • czy bezpieczne jest kupowanie mieszkania z zadłużeniem komorniczym
  • czy lokalizacja nieruchomości ma wpływ na atrakcyjność
  • czy mieszkanie pod flipping kupić można na raty?
  • czy lepiej zdecydować się na flipowe działanie z partnerem, czy też założyć działalność zupełnie osobno
  • kiedy płaci się podatek jako osoba fizyczna, a kiedy jako podmiot gospodarczy
  • jak zwiększyć atrakcyjność danej nieruchomości
  • jak uniknąć potrącania zbyt wysokiego podatku od nieruchomości, a gdzie lepiej nie szukać rozwiązania za wszelką cenę

O inwestycjach przynoszących duży i szybki zysk czytaj tu: http://biznes365.pl/jakie-inwestycje-przynosza-duzy-i-szybki-zysk/