Jakość a marka

Mówi się, że kupując markowe rzeczy płacimy tylko i wyłącznie za logo, a jakości to nie ma żadnej, że możemy kupić coś nie markowego w dużo niższej ceni i o dużo lepszej jakości. Czy faktycznie tak jest? Na pewno za rzeczy markowe musimy dużo zapłacić, ale czy faktycznie jest to tylko cena za logo?

Wielkie firmy mają swoich projektantów, prowadzą badania konsumenckie, wprowadzają nowe technologie (zwłaszcza jeżeli chodzi o obuwie i odzież sportową). Za to wszystko trzeba zapłacić, ale to też wiąże się z tym, że rzeczy, które kupujemy mają jak najlepiej spełniać nasze oczekiwania, a niestety nikt nie jest w stanie odgadnąć co lubimy i dlatego nad tym wszystkim musi pracować sztab ludzi.

Rzeczy nie markowe na pewno są tańsze i to nie ulega żadnej wątpliwości, jednak czy na pewno ich jakość dorównuje jakością rzeczą makowym, nad których powstaniem pracuje naprawdę duży sztab ludzi? Na pewno są wyjątki od każdej reguły. Jednak za jakość trzeba zapłacić, choć nie ulega wątpliwości, że nie zawsze to co droższe musi być lepsze. Trzeba na to bardzo uważać.

Jednak kupując markowe rzeczy często wspieramy rozwój technologii i pozwalamy tej firmie się rozwijać. Duże firmy mają wielu klientów, więc automatycznie mają więcej kapitału, aby inwestować w rozwój firmy i swoich produktów. Nie bójmy się kupować markowych rzeczy, ale jeżeli mają one bardzo mocno nadwyrężyć nasz budżet dobrze najpierw poczytać opinie innych użytkowników na temat danego produktu, bądź poszukać jakiegoś tańszego zamiennika.